Hotline
0 552 860 2222
İzmir Caddesi Necip Bey Apartmanı No : 22 Kat, 06640 Çankaya/Ankara
trende

Ödeme ve İade Şartları

Anasayfa » Ödeme ve İade Şartları

Aşağıda belirtilen şartlar, www.matematikozelders.com’un üyelerini ilgilendiren kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesi’nin ÖDEME VE İADE KOŞULLARI ile ilgili bölümüdür. www.matematikozelders.com Web Sitesi’ni kullanmadan önce, Kullanıcı Sözleşmesi’nin tamamını okumanızı tavsiye ederiz.

www.matematikozelders.com tarafından verilen hizmetlerin bir kısmı ücret karşılığında verilmekte olup, ücret ödemesi banka havalesi veya EFT ile yapılabilmektedir. Ücretli hizmetin süresi yaptığınız ödemenin hesaplarımızdan birine geçmesinden sonra başlatılacak olup, tarafınıza başlangıç ve bitiş tarihleriyle ilgili bilgilendirme e-postası gönderilecektir. www.matematikozelders.com tarafından ücret iadesi yapılabilmesi için ödeme yaptıktan en geç yedi (7) gün içinde iade talebinde bulunmuş olmanız ve profilinizin yayınlanmamış olması gerekmektedir. Profiliniz yayınlandıktan sonra www.matematikozelders.com’ten ücret iadesi talep etmeniz mümkün değildir.

Profiliniz yürürlükte olduğu süre boyunca özel ders için sizinle bağlantıya geçilmemiş olsa dahi www.matematikozelders.com ücrete hak kazanır, üyelik ve diğer ürün bedellerinin iadesi talep edilemez.

Siteden kaynaklanan hukuki, teknik ve sair sorun nedeniyle 48 saatten fazla süre siteye erişim sağlanamazsa www.matematikozelders.com, hizmeti kullanamadığınız saat kadar ilan sürenizi uzatacaktır. Bu nedenle bu durumda da bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

www.matematikozelders.com önceden bildirmeksizin ücretsiz bir hizmeti ücretlendirme ve/veya mevcut ücretleri arttırma/azaltma ve hizmetlerine ilişkin dilediği şekilde kampanyalar yapma konusundaki haklarını saklı tutar.

Ödeme yaptığınız tutarın, siparişinize ait güncel ödeme sayfasında belirtilen tutardan düşük olması veya belirtilen hesaba geçmemiş olması durumunda profiliniz yayınlanmaya başlamaz.

Üyeliğinizin kendi isteğinizle veya sözleşmeye uymamanız nedeniyle site tarafından sona erdirilmesi halinde ücretli hizmetlerin kullanımı için ödenmiş bedel iade olunmayacaktır.

www.matematikozelders.com aracılığı ile ders vermek isteyen kişiler üye olup diledikleri üyelik paketinden yararlanabilir. Ücretli üye olmak isteyen kişiler ödeme yöntemlerinden kendilerince en uygun olanı seçip üyelik işlemlerini tamamlayabilirler.

www.matematikozelders.com’un sunduğu ücretli üyelik hizmetinin iptalinin talep edilmesi durumunda, ücret iade talebi için ödeme yaptığı tarihten 7 (yedi) gün içerisinde iade talebinde bulunması gerekmektedir. 

Ücretli üye statüsünde bulunduğunuz sürece size gelen tüm mesajlara cevap verebilir ders taleplerinin detaylarını görebilirsiniz. Ders veren ile ders alan arasındaki maddi konularda www.matematikozelders.com’un bir fonksiyonu yoktur. 

www.matematikozelders.com’a sistemsel sebeplerden dolayı ulaşılamaması durumunda kullanmadığın süre kadar üyeliğiniz uzatılacaktır.

www.matematikozelders.com gerekli durumlarda, sitede yer alan kullanıcılara bilgi vermeksizin fiyat politikasını değiştirme yetkisine sahiptir. Bu fiyat değişikliğinden sitede kayıtlı olan kullanıcıların üyelik süreleri dolmayan üyeler etkilenmeyecektir. Kullanıcılar, üyeliklerini yenilemek istediklerinde yeni fiyat politikası geçerli olacaktır.

1- www.matematikozelders.com standart üyelerden ücret talebinde bulunmaz. Profillerinin anasayfa’da, www.matematikozelders.com arama sayfalarında üst sıralarda listelenmek isteyen üyeler, ödeme yapar ve sonrasında tercihe bağlı olarak tanıtım videosu yüklerler.

1a- Puanlama sistemine göre ilgili sayfalarda öğretmen profilleri listelenecektir.

2-Üyelik iptallerinde, kullanıcılar tarafımızı bilgilendirici bir mail ya da mesaj atmaları gerekmektedir. Bunun haricinde iptal işlemleri için üyelerden herhangi bir ücret ya da evrak talep edilmez.

3-Üyelik bilgilerinde istenilen (telefon,adres, e-mail, fotoğraf, video vb.) içeriklerin tamamının doldurulması gereklidir. Üyelerin isteği olmadan bu bilgiler başka kişilerle paylaşılmaz. Bilgilerinin paylaşılmasını isteyen üyeler için doğacak herhangi olumsuz durumlardan www.matematikozelders.com sorumlu değildir. Üyelerin rahatsızlık durumunu ve sebebini bildirmeleri ve ispatlaması durumunda ilgili üyenin tüm işlemleri sistemimizde kaldırılır.

4-www.matematikozelders.com sitesi özel ders veren öğretmen veya eğitmenlerin ilanlarının yayınlanmasına yardımcı olan bir mecradır. Üye olan bu öğretmen veya eğitmenlerin öğrenci bulmalarını garanti etmez.

5-www.matematikozelders.com üyeliği bireyseldir. Başkasına ödünç olarak verilemez yada devredilemez. Bu durumda oluşabilecek sorunlardan tarafımız sorumlu değildir.

6-Her kullanıcı, www.matematikozelders.com adresinde yalnızca bir üyelik kaydı açma hakkına sahiptir. Eğer bir kullanıcının birden çok kayıt açtığı tespit edilirse, bu durum www.matematikozelders.com kurallarının kesin bir ihlali sayılır. Böylesi bir durumda kullanıcının tüm üyelik kayıtları ve bilgileri askıya alınır, iptal edilir.

7-www.matematikozelders.com öğretmenlerine ve özel ders alan öğrencilerine değer verdiğini göstermek için, senede 1-2 defa , bir yıllık üye olan öğretmen ve eğitmenlerine hediyeler gönderir. Yıl içerisinde başarılı olmuş öğrencilerine de aynı şekilde promosyon ve ödüller verir.

8-18 yaşından küçük olan ve siteye üye olup özel ders vermek isteyen üyeler; anne, baba veya velilerinin iznini almak kaydıyla siteye üye olabilirler.

9-www.matematikozelders.com öğretmene bağlan butonuna tıklayan kullanıcıların bilgilerini, üyeye mesaj olarak gönderir. 24 saat içerisinde mesaja cevap vermeyen üyelerin,taleplerini ilgli talebi oluşturan kişinin onayı ile herhangi başka bir üyeye yönlendirme hakkına sahiptir. 

10-Üyelerin ders talebi alması ve derslere başlaması gibi durumlarda üyeler, kendi güvenliğini kendileri sağlamakla yükümlüdür. Doğacak sorunlardan www.matematikozelders.com sorumlu değildir.

11-Üyelerin verdikleri derslerden elese ettikleri ücretlerden doğacak olası vergilerden www.matematikozelders.com sorumlu değildir.

12-Üyeler profil bilgilerini doğru bir şekilde doldurmak ve güncel tutmak zorundadır. Kendilerine gelecek olan mesaj veya bilgi maillerini kabul ederler. (Mesaj veya mail almak istemiyorlarsa, tarafımıza bilgilendirmek zorundadırlar.)

13-www.matematikozelders.com ihtiyaç duyduğu durumlarda bu sözleşmede ki maddeleri değiştirme,madde ekleme,düzenleme ve çıkarma gibi hakların tamamına sahiptir.

14-www.matematikozelders.com reklam haklarını kiralama veya başka bir siteye devretme hakkına sahiptir.

15-Üyelik bilgileri arama motorlarında düzenli olarak index alır.Bu sebeple üyelerimiz, başvuru yaparken beyan etmiş oldukları bilgilerin internet ortamında yayınlanmasını kabul etmiş olurlar. Fotoğraf, yaşadığı il ilçe, tanıtım videosu, mezuniyet bilgisi, telefon numarası, (ders veren telefon numarasını herkesle, sadece siteye üye hizmet almak isteyen kişilerle ve ücüncü bir kimseyle paylaşmama hakkında sahiptir. Panelinden seçim yapması gereklidir.) ders ücreti, ders verdiği yerler, deneyimi, ders verdiği branşlar, sunduğu imkanlar. Kayıtlı kullanıcılar bilgilerini www.matematikozelders.com üzerinden istedikleri zaman kaldırabilir, değiştirebilir veya tamamen silebilir. 

16-Üyelerin yazmış oldukları tanıtım ve blog yazıları için tarafımız sorumlu tutulamaz. Yazılan yazıların ve üyelerle ilgili içeriklerin tamamından kullanıcılar sorumludur.

17-www.matematikozelders.com, herhangi bir sebepten dolayı ve üyelere önceden haber vermeksizin üyelerinin profil sayfalarına ve bilgilerine erişim sağlama,değişiklik yapma hakkını elinde tutmaktadır.

18- www.matematikozelders.com üzerinde ders talebinde bulunan kişilerin iletişim bilgisini başka bir üçüncü kişiyle paylaştığı tespit edilen üyelerin hesapları askıya alınacaktır. Yaşanacak olumsuz bir durumda yasal yollara başvurma hakkında sahiptir. 

18a- www.matematikozelders.com üzerinde ders talebinde bulunan kişilerle, kişinin talebi doğrultusunda farklı bir amaçla iletişime geçtiği tespit edilen üyelerin hesabı askıya alınacaktır.

18b- www.matematikozelders.com üzerinde birebir – yüzyüze ders almak için talep yayınlayan kullanıcılar taleplerinde online ders alabileceğini belirtmemişse, online ders vermek için sisteme kayıtlı kullanıcıların iletişime geçmeleri, ücüncü bir ürünün reklamını yapmaları yasaktır. 

18c- Online ders veren kullanıcılar kendi profillerinde bunu belirtmeleri zorunludur. Ders talepleri sayfasında (tüm üyelik paketleri için geçerlidir.) online ders istediği belirten kullanıcılarla iletişime geçebilir ancak yüz yüze ders isteyen kişilerle, talep kendilerine uygun olmadığı için ilgili taleple ilgilenmesi yasaktır.

18d- Kullanıcı ders veren eğitimciler talepler sayfasında, ders almak isteyen kişilerin iletişime geçmek istediği maksimum sayı dolduğunda ilgili taleple iletişime geçemezler.

18e- www.matematikozelders.com üzerinde branşı dışında, kendisine uygun olmayan taleplerle de ilgilenen kişilerin (mesaj göndermek, telefon numarasına tıklamak o talepler ilgilendiğinizi ifade eder.) sistemi kötüye kullandığı tespit edilirse hesabı askıya alınacaktır.

18f- www.matematikozelders.com üzerinden hizmet almak için ders talebi yayınlanan kullanıcıların iletişim bilgilerinin, hizmet verenler tarafından ücüncü kişilerle paylaşılması yasaktır. Hizmet almak isteyen bir kullanıcının iletişim bilgisini ücüncü kişilerle paylaşıldığı tespit edilen hizmet verenin hesabı askıya alınır ve gerekmesi durumunda www.matematikozelders.com yasal mecralara başvurma hakkına sahiptir.

19- Üyeler, yukarıdaki koşullara uymayı kabul etmiş sayılır. Üyenin bu kurallara uymadığına dair bir başka üyeden şikayet gelmesi veya tarafımızdan tespit edilmesi durumunda, üyenin tüm kayıtları ve bilgileri www.matematikozelders.com tarafından incelenebilir.

Bu kişinin üyeliği askıya alınabilir yada tamamen iptal edilip, silinebilir. Gerekirse yasal soruşturma için bu üyelik bilgileri ilgili kurumlarla paylaşılabilir. Üyelerin yukarıdaki koşullara uymamasından dolayı kendilerine veya öğrencilerine gelebilecek sorun veya zararlardan www.matematikozelders.com sorumlu değildir.

20- Site kurallarına aykırı işlem yaptığı tespit edilen üyelerin sistemdeki tüm üyeliği tek taraflı olarak iptal edilecektir. 

*www.matematikozelders.com, sözleşme çerçevesinde Hizmet Veren (özel ders veren üye) profilini üyelerin kendilerinin paylaştığı bilgilere göre sitede yayınlayan ve Hizmet Alan (ders talep eden) kullanıcıların taleplerini üyelere ulaştırma hizmeti sağlayan bir ilan platformudur.

*www.matematikozelders.com yalnızca bir platformdur, Web Sitesi’nde yer alan hizmetlerin sahibi veya sağlayıcısı değildir. Yönetmelik’in 6/4 maddesine göre, www.matematikozelders.com aracı hizmet sağlayıcıdır ve hizmet sunduğu elektronik ortamı kullanan gerçek ve tüzel kişiler tarafından sağlanan içeriği kontrol etmek, bu içerik ve içeriğe konu hizmetle ilgili hukuka aykırı bir faaliyetin ya da durumun söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir.

*www.matematikozelders.com sitede profil oluşturan üyelerin MEB tarafından tanımlanan “Öğretmen” tanımı gereğince profillerinin bu tanıma uygunluğunu kontrol etmekle yükümlü değildir. Üyelerin kendi beyanları ve kabulleri ile kendilerini öğretmen olarak tanımlaması kendi sorumlulukları altındadır.

*www.matematikozelders.com ders veren eğitimcilerle,hizmet almak isteyen kişileri bir araya getiren bir yazılım şirketidir. 5580 kanun numaralı ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI KANUNU kapsamında eğitim öğretim faaliyetleri yapan veya eğitim öğretim faaliyetlerine aracılık hizmeti veren bir KURUM değildir. Kanunda belirtilen KURUM tanımlamalarının hiçbirisine girmez. www.matematikozelders.com  Resmî Gazete’de yayınlanan Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik kapsamında bir hizmet sağlayıcı bir platformdur.

*www.matematikozelders.com ders talep eden kullanıcılardan hiçbir ücret talep etmez. Gelirini hizmet vermek isteyen üyelerinden sağlar. Verdiği hizmete karşılık alınan ücretlere fatura düzenler ve vergisini öder. Üyeler yasal olarak serbest meslek mensubu sayılır ve serbest meslek makbuzu düzenleyip kazanç defteri tutmakla mükelleftir. www.matematikozelders.com üyelerinin verdikleri hizmetlerden dolayı elde ettikleri gelirlerden doğacak kazançlarının vergi beyanlarını takip etmez ve sorumluluk kabul etmez.

*Üyelik şifresinin belirlenmesi ve korunması üyenin kendi sorumluluğundadır. Kullanıcı adı ve şifresi paylaşılmamalı ve özenle korunmalıdır. Üye hesabının kendi kusuru nedeniyle başka kişiler tarafından kötü niyetle kullanılmasından dolayı doğrudan sorumludur. www.matematikozelders.com, bu sebeple ödemek zorunda kalacağı her türlü adli/idari para cezası ve/veya tazminat için Üye’ye aynen rücu hakkına sahiptir.

*Üye hesabı oluştururken Web Sitesi’ne beyan edilen isim, adres, telefon, e-posta, gibi her türlü bilgi, güncel, doğru ve eksiksiz olmalıdır. www.matematikozelders.com, söz konusu bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini kontrol etmekle yükümlü değildir. Söz konusu bilgilerin yanlış veya eksik olması nedeniyle Üyelerin veya 3. kişilerin uğrayacağı zararlardan sorumluluk ilgili Üye’ye aittir.

*www.matematikozelders.com, Ders Taleplerini kendi denetiminden geçirdikten sonra, uygun görmesi halinde ders veren üyeye iletir. Ancak Ders Talebi’nin içeriğine ilişkin tüm sorumluluk Ders Talep Eden’e aittir.

*Ders talep eden, anlaştığı üye ile kendi anlaştığı şartlar altında çalışır. Hizmet alımı esnasında doğabilecek güvenlik vb. sorunlardan site yönetimi sorumlu değildir. Ders talep eden kendi güvenliğini kendisi sağlamakla yükümlüdür. www.matematikozelders.com referanslı üyeler dahil hiçbir üyeye kefil olmaz ve sorumluluk kabul etmez. Sadece referanslı üyeler  hakkında teslim eden belgeler ile alakalı ders talep edene bilgi paylaşımı yapabilir ve belgelerin doğruluğu hakkında bilgi paylaşımı yapabilir.

*Hizmet Alanlar, hizmet veren üye ile aralarında anlaştıkları ücreti www.matematikozelders.com kontrolü dışında Hizmet Veren’e doğrudan ödeyebilir. Site olarak hizmet verenin hizmet alanlardan ödeme alması için oluşturulan bir ödemesi sistemi yoktur.

*Hizmet alanların hizmet veren üyelere yapmış oldukları ödemeler www.matematikozelders.com aracılığı ile gerçekleşmez, ilgili mevzuat gereği düzenleme yükümlülükleri bulunuyorsa ilgili Hizmet Veren tarafından düzenlenir. Söz konusu hizmete ilişkin fatura/fiş veya diğer belgeler www.matematikozelders.com’dan talep edilemeyecek olup www.matematikozelders.com yalnızca kendi verdiği hizmetlere ilişkin Hizmet Veren Üye’lere fatura kesmekle yükümlüdür.

*www.matematikozelders.com’un Hizmet Alan ile Hizmet Veren arasındaki sözlü anlaşma için site yönetimi olarak garanti etmez ve edemez. Hizmet Alanlar Hizmet Veren hakkında gerekli araştırmayı kendileri yapmalıdırlar. Web Sitesi aracılığı ile Hizmet Verenler’den alınacak hizmetlere ilişkin her türlü sorumluluk Hizmet Verenlere aittir. www.matematikozelders.com’un hiçbir sorumluluğu bulunmaz.

*www.matematikozelders.com, Hizmet Veren ve Hizmet Alan arasındaki ilişkiden sorumlu olmayıp, Hizmet Veren’in sağlayacağı hizmet sırasında veya herhangi bir zamanda Hizmet Alan veya 3. kişilere vereceği zararlardan www.matematikozelders.com’un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

*Hizmet Alan ( ders talep eden) bilgileri www.matematikozelders.com tarafından ilgili Hizmet Veren ile hizmetin sağlanması adına paylaşılmaktadır. Talebin paylaşılması özel ders hizmetinin gerçekleşmesi anlamına gelmez. Hizmet alan eğer formda belirtmemişse ilgili talebini farklı hizmet sağlayıcılar ile paylaşılmasına izin vermiş olur. Hizmet veren üyelerin bilgileri kendileri profillerinde belirtmediler ise hizmet talep edenlerle paylaşılmaz. Söz konusu bilgilerin Hizmet Veren tarafından ayrıca Hizmet Alan’ın onayı alınmadığı hallerde reklam, pazarlama, kişisel vb. herhangi bir durum veya amaç için kullanılması, üçüncü kişilerle paylaşılması veya devri veya Hizmet Alan ile Hizmet Veren(ler) arasında ortaya çıkabilecek sorunlardan veya oluşabilecek zarardan kesinlikle sorumlu değildir. Üye hakkında site kurallarına aykırı bir durumun tespiti durumunda üyeliği askıya alınacaktır.

*www.matematikozelders.com ile Hizmet Veren arasında (a) istihdam, (b) yarı zamanlı istihdam, (c) danışmanlık, (d) yüklenicilik, (e) ortak girişim veya (f) acentelik ilişkisi bulunmamaktadır. 

*www.matematikozelders.com sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir.

*www.matematikozelders.com Kullanıcılarına promosyonlar ile yeni hizmet veya projeler veya haberleri e-posta veya push bildirim yolu ile haberdar edebilir. Kullanıcıların söz konusu e-postaları almak istememesi halinde [ankarageo@gmail.com] adresine yazılı bildirimde bulunarak veya kendisine ulaşan ticari iletişim kanalı üzerinden söz konusu bildirimleri almayı durdurabilir.

*www.matematikozelders.com, tüm kullanıcılarına e-posta, sms, bildirim atma hakkına sahiptir. Bildirim ayarlarından kullanıcılar kendilerine göre bildirim – eposta almamak istedikleri alanları değiştirebilirler.

*Kullanıcılar arasında fikri hakların ihlaline ilişkin herhangi ihtilaf olduğu takdirde www.matematikozelders.com, kendisine ibraz edilecek kesinleşmiş ve icra edilebilir bir mahkeme kararına istinaden işlem yapmakla yükümlüdür. Diğer hallerde, www.matematikozelders.com kendi takdirinde olmak üzere işlem yapar.

*Web Sitesi’nin bütünlüğünü korumak amacıyla, www.matematikozelders.com dilediği zaman kendi inisiyatifine dayanarak, bazı Kullanıcı’ların ve belirli İnternet Protokolü adreslerindeki Kullanıcıların Web Sitesi’ne erişmelerini engelleyebilir.

*www.matematikozelders.com hizmetlerin bazılarını veya tamamını ileride ücretli veya ücretsiz yapma hakkını saklı tutar. 

*Kullanıcı’lar veya üyeler birbiriyle ya da www.matematikozelders.com çalışanları ile iletişim kurarken, ırkçı, herhangi bir grup veya kişiye karşı nefret söylemi, kişilik haklarına aykırı, hakaret içeren, taciz eden veya tacizi savunan, illegal faaliyetleri öven, haksız rekabet oluşturan, tehdit edici, müstehcen, lekeleyici ve iftiracı nitelikte içerikler kullanamaz. Aksi bir durum Kullanıcı’nın haklarının sona erdirilmesi ve gerektiğinde durumun resmi makamlara bildirilmesini gerektirebilir.

*www.matematikozelders.com, dilerse Kullanıcıların e-posta adresini, cep telefon numarasını ve diğer bilgileri doğrulamak amacıyla SMS, e-posta veya diğer teknik araçlar kullanabilir.

*www.matematikozelders.com, yapılan güncellemeler esnasında doğabilecek veri kaybından sorumlu değildir.

*www.matematikozelders.com üye bilgilerini ve site özgün verilerini koruma amaçlı tedbirleri almaktadır. Ancak veri tabanı bilgilerine yapılabilecek saldırılar sonucu Kullanıcı bilgilerinin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi ve bunların kötü niyetli kullanılması halinde doğabilecek sonuçlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

*Web sitesinin tasarım ve yazılımı ile alakalı bütün haklar www.matematikozelders.com’a aittir. Bahsi geçen yazılımın kopyalanması veya kullanılması, kullanılan yazılımların ve teknolojilerin tersine mühendislik işlemlerine tâbi tutulması kesinlikle yasaktır.

*www.matematikozelders.com’a kullanıcılar veya üyeler tarafından yapılan yorum ve eleştirilerin telif hakları www.matematikozelders.com’a aittir. www.matematikozelders.com söz konusu yorumlar üzerinde çeşitli değişiklikler yapmak, yorumları silmek veya tamamen kaldırmak hakkını saklı tutar ve yorumların bazılarını site içerisinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlamayabilir. www.matematikozelders.com, kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, kullanıcı hesabına bağlı olan bütün bilgiler, yorum ve eleştirileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkını saklı tutar.

*www.matematikozelders.com, üyeler veya kullanıcılar tarafından siteye eklenen yasadışı veya yasak olacak türden içeriği sormadan ve izin almadan kaldırma ve söz konusu içeriklerin isteye girişini yapanların üyeliğini sonlandırma hakkını saklı tutar.

Kurs ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: